پاسخ به شبهه وهابی پیرامون توصیه به کباب خوردن فرد تب دار !!!!

سوال

پرسش :

❓طب ائمه شیعه !!!!

امام باقر یا امام صادق میگوید ، خوردن کباب، تب را از بین میبرد !

عَلِیُّ بْنُ إِبْرَاهِیمَ عَنْ أَبِیهِ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِی نَصْرٍ عَنْ عَبْدِ اَللَّهِ بْنِ مُحَمَّدٍ اَلشَّامِیِّ عَنْ حُسَیْنِ بْنِ حَنْظَلَهَ عَنْ أَحَدِهِمَا عَلَیْهِمَا اَلسَّلاَمُ قَالَ: أَکْلُ اَلْکَبَابِ یَذْهَبُ بِالْحُمَّى .

۴ – حسین بن حنظله گوید: امام (باقر و یا امام صادق) فرمود:
خوردن کباب تب را از بین مى‌برد.

📚الکافی ج۶ص۳۱۹

البته خدمت شما عارض شویم که برخلاف کلام امام معصوم ، علم پزشکی میگوید در هنگام تب ، باید از غذاهایی که از گوشت قرمز استفاده شده است اجتناب کرد :

وقتی تب دارید نباید از آنها استفاده کنید، این مواد غذایی شامل:

گوشت قرمز
صدف
میان وعده غیر سالم ❗️❗️

💠#پاسخ💠

👌متاسفانه وهابی در اشکالش دقت لازم را به خرج نداده است , زیرا در روایت مذکور نگفته است که گوشت قرمز را برای فرد تب دار کباب کنید , تنها فرموده است که از گوشت کبابی استفاده شود , در روایت دیگر این سخن تفسیر شده است و تصریح شده است که گوشت مورد استفاده برای فرد تب دار باید گوشت ” کبک ” باشد که به عنوان گوشت سفید شناخته می شود , آن هم به گونه کبابی یعنی به سیخ کشیده شود و بر آتش بریان شود .

❕امام کاظم علیه السلام فرمود :

” به تب‏دار، گوشت کبک بخورانید؛ چرا که پاها را نیرو مى‏دهد و تب را کاملًا دور مى‏کند. ” ” أطعِمُوا المَحمومَ لَحمَ القِباجِ؛ فَإِنَّهُ یُقَوِّی السّاقَینِ، و یَطرُدُ الحُمّى طَرداً. ”

📚الکافی، ج ۶، ص ۳۱۲، ح ۴ ، بحارالأنوار، ج ۶۵، ص ۴۳، ح ۱٫

❕بنابراین آنچه مورد توصیه است گوشت سفید است نه گوشت قرمز و مقصود از گوشت سفید هم گوشت کبک است که در تقویت نیروی فرد تب دار و مقابله با تب او کمک بسزایی می کند , چنان که در یافته های کنونی هم آمده است :

” برطرف نمودن ضعف عمومی بدن و درد مفاصل ( به وسیله گوشت کبک ) : بسیاری از ورزشکاران از این ماده غذایی برای افزایش استقامت و تقویت نیروی جسمانی خود استفاده می‌کنند ”

🌐yun.ir/goskha

❕در طب سنتی نیز استفاده از گوشت کبک در درمان تب توصیه شده است , جرجانی می گوید :

“اگر تب باشد به مغز بادام و مسکه و هر بامداد شراب ریواج و گل ارمنى دهند و آن را که حرارت بس قوى نباشد پنیر تَر نمک ناکرده و شیر تازه‏ى جوشانیده و دوغبا که از دوغ گاو پزند به پایچه و حسوها که از گاورس پوست کنده و کعک سازند و زرده‏ى خایه‏ى نیم برشت👈 و گوشت طیهوج و دُرّاج و کبک و مانند آن موافق باشد “👉

📚ذخیره خوارزمشاهى، ج‏۶، ص: ۴۴۵

❕یا زکریای رازی می گوید :

” گوشت کباب شده روى آتش: ارزش خوراکى بالا دارد، نیرودهنده است. به تندى خوراک را به تن مى‏رساند و براى کسى که تن او تهى شده خوب است‏ ”

📚المنصوری فی الطب (ترجمه)، ص: ۵۱۱

0
کارشناس1 5 ماه 0 پاسخ ها 106 دیده شده 0

ارسال یک پاسخ